Zakres działania

Szkoła Podstawowa nr 34 w Łodzi jest placówką publiczną. Realizuje cele i zadania określone w ustawie z dnia 7 września 1991 o systemie oświaty oraz w przepisach wydanych na jej podstawie, w szczególności:

1. umożliwia zdobycie wiedzy i umiejętności przewidzianych w podstawie programowej oraz niezbędnych do uzyskania świadectwa ukończenia szkoły podstawowej
  2. dba o warunki oraz środowisko wychowawcze, sprzyjając realizowaniu celów i zadań określonych w ustawie, stosownie do warunków szkoły i wieku uczniów.
  3. Podejmuje działania opiekuńcze nad uczniami odpowiednio do ich potrzeb oraz możliwości szkoły.
  4. Umożliwia uczniom podtrzymywanie poczucia tożsamości narodowej i religijnej.
  5. Wpływa na kształcenie i wychowanie dzieci w poczuciu odpowiedzialności, miłości ojczyzny oraz poszanowania dla polskiego dziedzictwa kulturowego, przy jednoczesnym otwarciu się na wartości kultur Europy i świata.
  6. Szkoła stara się zapewnić każdemu uczniowi warunki niezbędne do jego rozwoju, przygotowuje go do wypełnienia obowiązków obywatelskich i rodzinnych w oparciu o zasady demokracji, tolerancji, sprawiedliwości i wolności.
  7. Szkoła obejmuje uczniów szeroką pomocą psychologiczną i pedagogiczną
  8. Szkoła organizuje szczególną opiekę nad uczniami niepełnosprawnymi.
  9. Szkoła umożliwia rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez właściwe zorganizowanie procesu dydaktyczno - wychowawczego, indywidualizację nauczania w czasie lekcji, tworzenie w szkole licznych kół zainteresowań z uwzględnieniem środków finansowych i dobrej woli nauczycieli, przygotowanie zainteresowanych uczniów do zawodów szkolnych i olimpiad przedmiotowych.